Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Müdürümüzün Mesajı

Değerli Lisansüstü Öğrenci Adayları,

Batman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki çalışmalar, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmayı hedef edinmiş olan ülkemizin ihtiyaç duyduğu akademik bilgiyi üretmek, paylaşmak ve çoğaltmak misyonu üzerine inşa edilmiştir.  Bu amaçla akademik odaklı/öğrenci merkezli yapısı ve deneyimli kadrosuyla lisansüstü programlarda eğitim almak isteyen adaylara önemli fırsatlar sunulmaktadır.

Batman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, on yılı aşkın bir faaliyet süresi ile lisansüstü eğitim alanında köklü bir geçmişe sahiptir.  Enstitümüz bünyesinde Arkeoloji Doktora Programı, Yeniçağ Tarihi Doktora Programı ile İktisat, Finansal Yönetim, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme, Tarih, Resim, Müzikoloji, Sinema ve Televizyon, Rekreasyon Yönetimi, Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Kültürel Miras Yönetimi ve Turizm Disiplinlerarası Tezli Yüksek Lisans programları ve İşletme, Tarih, Turizm İşletmeciliği, Rekreasyon Yönetimi, Turizm Rehberliği, Kültürel Miras Yönetimi ve Turizm Disiplinlerarası Tezsiz Yüksek Lisans programları bulunmaktadır. 

Batman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün en önemli amacı, ülkemizin küresel rekabette ihtiyaç duyduğu akademik kültür ve ahlaka sahip donanımlı bireyler yetiştirmektir. Bu doğrultuda lisansüstü programlarda öğrenimlerini sürdüren öğrencilerimizin bilimsel araştırma konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak ve kabiliyetlerinin gelişmesini sağlamak enstitümüzün temel amaçlarındandır.

Başarı dileklerimle saygılar sunarım.

 

Prof. Dr. Ahmet İÇLİ

Enstitü Müdürü