Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ'un 15 Temmuz Mesajı

08.07.2017

 

15 Temmuz kalkışması Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşadığı en büyük ihanettir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin üniformasını giymiş terör örgütü FETÖ mensup ve işbirlikçi vatan hainleri ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanını, Türkiye Büyük Millet Meclisini ve Hükümetini kontrol altına alarak yönetimi ele geçirmeye kalkışmış, ancak Yüce Milletimizin kararlı direnişi, vatanperver güvenlik güçlerimizin ve silahlı kuvvetler mensuplarının çabaları ile bu alçakça saldırı başarıya ulaşamamıştır.

 

Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan bu kalkışmaya karşın, Aziz Milletimizin onurlu ve dik duruş göstererek iradesine sahip çıkması her türlü takdire şayandır.

 

15 Temmuz kalkışmasında Türkiye uçurumun eşiğinden dönmüştür. O günleri yaşayanlar olarak bizler bunu açıkça gördük. Ancak, böyle bir ihanetle bir daha karşılaşmamak için 15 Temmuz ihanetini, alçaklığını unutmamalı, unutturmamalıyız.

 

Dün olduğu gibi bugün ve yarın; devlet yapılanması içerisinde olmaması gereken ve gizlice devletin kılcal damarlarına/kurumlarına sızarak anti-demokratik bir şekilde devleti ele geçirmeye, milletimizi bölmeye, ülkemizi yıkmaya çalışan ve iç huzurumuzun bozulmasından medet uman her türlü bölücü örgüt ve her türlü oluşumlara karşı hukuk çerçevesinde mücadele edilecektir.

 

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanılanlar karşısında birlik olduğumuz zaman nelerin başarılabileceğini bütün dünya görmüş oldu. Bu coğrafyada ebediyen yaşamamızın tek yolu; hain darbeyi engelleyen birlik ruhunu ilelebet yaşatmaktır. Temennimiz bu ruhun hep canlı kalmasıdır.

 

Bu bağlamda aziz şehitlerimize rahmet, milletimize başsağlığı ve gazilerimize şifalar diliyorum.

 

 

Prof. Dr. Aydın DURMUŞ

Rektör