Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın MÜEZZİNOĞLU Batman’ı Ziyaret Etti

19.06.2017

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Batman’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve eski Devlet Bakanımız ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet YILMAZ, Batman Valisi Ahmet DENİZ, Batman Milletvekili Ataullah HAMİDİ, Batman Belediye Başkanı Vekili Ertuğ Şevket AKSOY ve Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ tarafından Batman Havalimanı’n karşılandı.

 

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Batman’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve eski Devlet Bakanımız ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet YILMAZ, Batman Valisi Ahmet DENİZ, Batman Milletvekili Ataullah HAMİDİ, Batman Belediye Başkanı Vekili Ertuğ Şevket AKSOY ve Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ tarafından Batman Havalimanı’n karşılandı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve eski Kalkınma Bakanımız Cevdet YILMAZ’a, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, Bursa milletvekilleri ile siyasi parti temsilcileri eşlik etti.

 

Havalimanından Batman Valiliği’ne geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın MÜEZZİNOĞLU, Batman Valiliği Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra Valilik Makamı’nda Vali DENİZ ile bir süre sohbet ederek, ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

BAKANIMIZ MÜEZZİNOĞLU, "SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI"

 

Batman Valiliği ziyaretinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, eski Kalkınma Bakanımız YILMAZ, Vali DENİZ, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, Rektörümüz DURMUŞ ve beraberindeki heyet Türkiye Petrolleri Kristal Parkta, Batmanlı STK Temsilcileri ile İstişare Toplantısı’nda bir araya geldiler.

 

Toplantıdan önce gazetecilere açıklama yapan Bakanımız Sayın MÜEZZİNOĞLU, batının büyük illeri ile Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerimiz arasında gönül köprüsü projesini başlattıkların ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Bu gönül köprüsü projemiz; kardeşlik değerleri, birbirimizi tanıma ve anlama, sorunları sıkıntıları paylaşarak azaltma, geleceğe daha umut ve güvenle bakabilme anlamında çok önemli dönüşümlerini aldık. Geçtiğimiz yıl da yine Ramazan ayında bu çerçevede Batman’da bir program düzenlemiştik. Bursa Büyükşehir Belediyemiz, Batman ve Batman ilçelerine değişik vesilelerle bu kardeşlik projesi çerçevesinde birlikte oldular. Batmanlı kardeşlerimizi Bursa’da misafir etiler. Bu çerçevede bu yıl yine Batman’dayız. Geniş bir ekiple Bursa’dan Milletvekillerimizle birlikte Batman’a geldik. Bölgenin milletvekili eski Bakanımız Cevdet YILMAZ kardeşimizle beraberiz. Batman’da etkinliğimizin gönül köprüsü projemizin çalışmalarını yürüteceğiz.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak son bir buçuk ayda başlattığımız iş kazalarında ve meslek hastalıklarını sıfıra indirmek için gerekli çalışmaları başattık. Bu sorun en önemli önceliğimizdir. İnşallah Batman’ımızın, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin ve ülkemizin geleceği bu kardeşlik duygularının güçlenmesiyle, çok daha güçlü ve bereketli olacaktır.” 

 

 "BURSA’DAN BATMAN’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ İFTAR PROGRAMI"

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın MÜEZZİNOĞLU ve beraberindeki heyet daha sonra Bursa’dan Batman’a Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Türkiye Petrolleri Kristal Park Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

 

İftar Programına Bakanımız Sayın MÜEZZİNOĞLU’nun yanı sıra  Vali DENİZ, eski Kalkınma Bakanımız ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı YILMAZ, Batman Milletvekili HAMİDİ, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ALTEPE, Batman Belediye Başkan Vekili AKSOY, Rektörümüz DURMUŞ, Batman eski milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

İftar öncesi masaları Vali DENİZ ile birlikte tek tek dolaşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın MÜEZZİNOĞLU, programa katılan vatandaşlarla yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.

 

Programda, Ak Parti Batman İl Başkanı Diyaettin UÇAR, Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, Batman Milletvekili Ataullah HAMİDİ, eski Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet YILMAZ, Vali Ahmet DENİZ ve Bakanımız Sayın MÜEZZİNOĞLU birer konuşma yaptı.

 

Konuşmasında ramazan ayı rahmet, güzellikler ve iyilik ve gönüllere dokunma ayı olduğunu ifade eden Vali DENİZ, "Ne yaparsak yapalım, eğer gönüllere dokunamıyorsak yapılanın bir önemi kalmıyor. Gönüllere dokunmak çok önemli. Bu anlamda Bursa ilimiz ile Batman arasında kurulan gönül köprüsü çok önemli bir projedir. Bu proje kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Batman merkez ve ilçelerini çok önemli destekleri oldu. Bu desteklerinden dolayı Batmanlılar adına Bursa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. Biz bu coğrafyada bin yıldır Kürt'ü, Türk'ü ve Arap'ıyla beraber yaşıyoruz, Türk'ü, Kürt'en, Kürt'ü de Türk'ten ayıramazsınız. Biz kardeşiz, kardeşçe yaşamaya devem edeceğiz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışan hainler hiçbir zaman emellerine ulaşmayacaklar" diye konuştu.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU ise konuşmasında en büyük sorunumuzun kardeşliğimizi güçlendirmek olduğunu ifade ederek, " Büyük medeniyetin öncülüğünü yapan bu büyük millet, bir birimize olan zafiyetleri nedeni ile yaklaşık 150 yıldır bedeller ödüyor. 150 yıldır birileri bu milletin kaderiyle oynamaya çalışıyor. Bunu aşmanın yolu, yeniden ilim ve irfana sahip çıkmaktan geçiyor. Hak ve adalet medeniyetimize sımsıkı sahip çıkmaktan geçiyor. Biz,  aramıza fitne ve fesat sokmak isteyenlere fırsat vermezsek kardeşliğimizi daha da güçlendirmiş oluruz.

 

Geçen yıl başlattığımız Bursa ve Batman arasındaki kardeşlik ve gönül köprüsünün çocuklardan çocuklara, gençlerden gençlere 80 milyon insana yeni bir bakış açısı ve yeni bir değer kazandıracaktır. Bu da özü itibari ile kardeşliğimizdir. Bu kardeşliğimize sahip çıkarak inanıyorum ki, hem bu mübarek Ramazan'ın hakkını vermiş oluruz, hem de inandığımız bu medeniyet için sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz. Ramazan sofralarında Batman'ın geleceğini konuştuk. Hepimizin hedefi yarınlarımızı bu günden daha iyi yapma, gençlerimizin geleceğe olan umudunu artırmak, birlikte büyük millet olmak ve büyük hayallerin peşinde koşmaktır. Batmanlılarla birlikte olmaktan gurur duyuyoruz " dedi.

 

İftar programından sonra bir süre dinlenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve beraberindeki heyet teravih namazının ardından özel uçakla ilimizden ayrıldı.